Хроніка

Чому Команда порятунку тварин не бере тварин “до себе” (але хто і куди бере)

Команда порятунку тварин є спільнотою рятувальників-волонтерів. Наша команда не є службою або притулком. У нас немає свого приміщення чи офісу, де можна було б прихистити тварин. Квартири рятувальників переповнені тваринами  (квартири друзів, до кого можна прилаштувати тварину, теж).

І все ж майже щодня на диспетчерську лінію надходить прохання прийняти тварину, і після відмови люди дивуються: “Я читав, ви когось точно взяли!”.

У цій статті ми відповідаємо на запитання, кого, коли та КУДИ ми беремо.

1) Коти та собаки.

Усі міські та приватні притулки для котів та собак давно переповнені і приймають тварин вкрай рідко, після довгих умовлянь, або якщо пощастить і саме цього дня хтось із вихованців притулку знайде родину.

Якщо Ви хочете передати знайдену тварину в притулок і не маєте змоги зробити це самостійно, Вам потрібно знайти притулок, домовитися про передачу тварини, і лише після цього дзвонити нам і ми допоможемо відловити та перевезти тварину. Ми можемо відмовити у перевезенні тварини, якщо виконуємо терміновий виклик. Кота можна доставити до притулку просто на таксі, а для перевезення собаки спробуйте звернутися до міської служби “Зоодопомога”. У разі відмови, вам доведеться почекати, поки наша команда матиме час на опрацювання вашої заявки.

Хворих чи поранених повинні лікувати ветеринари. В нашій команді немає ветеринарів, можемо надати лише першу ДОмедичну допомогу, після чого доставити тварину до ветеринарної клініки під Вашу відповідальність.

Якщо Ви знайшли хвору тварину і хочете віддати її нам, ми змушені відмовити в такому виїзді, адже наше пріоритетне завдання — порятунок тварин з надзвичайних ситуацій, звідки вони не можуть вибратися самостійно або з допомогою небайдужих людей (без застосування спеціальних навичок та спорядження).”

Це означає, що Ви, як небайдужа людина, яка знайшла хворого кота або собаку, можете самостійно відвезти тварину до ветклініки, не звертаючись по нашу допомогу (винятоком може бути ситуація, коли заявник готовий опікуватися твариною, але фізично не може транспортувати її: тварина у стресі, кусається або тікає. У цьому разі  ми допомагаємо з відловом та госпіталізацією).

“Але я бачив, ви збирали гроші на лікування пораненого кота, чим мій кіт, якого я знайшов, гірше?” — запитують деякі.

Відповідаємо. Ми збираємо гроші на лікування тварини у виняткових випадках, а саме коли надійшла заявка на порятунок тварини з надзвичайної ситуації. Після вилучення тварини з важкодоступного місця, вона виявилася пораненою та нездатною вижити на вулиці. Безумовно, ми не залишимо врятовану тварину, а збиратимемо кошти на її лікування, а також наша команда прихистить цю тварину (маючи вже забагато тварин під опікою) або на платну перетримку (на які не вистачає коштів). Це крайні, виняткові випадки. Працювати таким чином постійно у нас немає можливості (хоча б поки вже врятовані тварини не прилаштовані).

2) Птахи.

У Києві та області є декілька притулків для птахів, які, так само як і ми, працюють на волонтерських засадах, без підтримки держави. Такі притулки приймають тварин по можливості. Частину птахів після лікування відпускають на волю (що не можна зробити з вилікуваними котами та собаками), частина, найбільш важкопоранені твариниі не здатні вижити в природі, — залишається в притулку назавжди.

Іноді притулки припиняють приймати птахів зазвичай у сезон злетків, коли притулок переповнений, або під час карантину. Іноді прийом певних видів птахів припиняють, найчастіше це ворони та голуби — їх дуже багато, для них просто не встигають будувати вольєри. Дуже рідко притулки беруть серпокрилця чорного — вирощувати та виходжувати навіть одного птаха дуже складно та затратно, а одній людині годувати більше п’яти серпокрилців вже майже неможливо.

Якщо Ви передали нам птаха, рано чи пізно ми передамо тварину в один із пташиних притулків, або відпустимо, якщо є можливість швидко вилікувати. Якщо ж у притулку прийом такого виду птахів тимчасово неможливий і ми маємо можливість перетримати його, ми зможемо забрати тварину. Утримує птахів у себе вдома лише одна з рятівниць Команди, але у неї немає можливості взяти відразу декілька птахів на тривалий час.

Якщо притулки для птахів переповнені, прийом закритий на необмежений час, а у нас немає місць, де можна розмістити птаха, ми змушені у опрацюванні вашої заявки, незважаючи на те, що вчора взяли у когось таку саму. Наприклад, першу половину серпня ми не брали ворон, бо притулки не приймали ворон.

ВИНЯТКОМ є лебеді. Лебедів приймає зоопарк “Межигір’я” у будь-який час. Ми готові допомогти з виловом та перевезенням туди хворих чи поранених лебедів.

3) Кажани.

Кажани занесені до Червоної книги. Ці тварини займають небагато місця в домі. У нашій Команді троє людей вміють утримувати і годувати кажанів. Якщо Ви знайшли виснаженого, пораненого або ослабленого кажана (або ж здорового, який перебуває на вулиці у сезон дощів при температурі нижче +5),телефонуйте нам, хтось із нашої Команди приїде та забере тварину.

4) Їжачки.

Їжаки також займають небагато місця, після лікування та реабілітації їх можна випускати на волю. При виявленні травмованого, пораненого або хворого їжака, можете звертатися до нас (лише якщо самостійно категорично не можете ним займатися).

5) Амфібії, рептилії, змії.

Якщо Ви знайшли в межах міста екзотичну тварину на зразок яскраво розфарбованої змії або павука-птахоїда, звертайтеся до нас (не намагайтеся взяти його самостійно, якщо не впевнені в його безпеці). Екзотичних тварин і безхребетних мало хто утримує, господаря зазвичай знаходять впродовж тижня.

6) Дикі тварини.

Серед диких тварин Києва та Київської області, які втрапляють в біду, є лисиці, зайці, бобри, ондатри, єнотовидні собаки, козулі, лосі.

Дрібних тварин приймає притулок “Місячна долина”, більших — зоопарк “Межигір’я” або Київський зоопарк.

Виняток становлять лосі. У ветклінікахі Києва та області немає можливості лікувати чи утримувати пораненого лося. Здорового лося, який випадково потрапив до міста, можна седатувати і вивезти до лісу. Збитого машиною лося, на жаль, врятувати зазвичай неможливо.

Комментарии